BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY jest już tradycją naszego Przedszkola. Dziś (11.01.2019) przyszli do nas: policjanci, tygryski, księżniczki, wróżki, biedronki, króle, rycerze, strażacy, spiderman oraz wiele wiele innych bajkowych postaci. Zabawy prowadzili animatorzy, którzy poderwali do tańca wszystkie przedszkolaki. Na dzieci czekał również słodki poczęstunek.

01smerfybal1

01smerfybal2

01smerfybal3

01smerfybal4

 

 

 


CIĄGNĄ, CIĄGNĄ SANIE GÓRALSKIE KONIKI

HEJ, JADĄ W SANIACH SMERFY

To dopiero była frajda. Dzieci miały okazję przejechać się saniami w konnym zaprzęgu.  Pogoda do tego wymarzona, wkoło dużo śniegu, lekki mróz. A potem zabawy i harce na śniegu. Dzieci rzucały się śnieżkami i robiły aniołki. Było mnóstwo śmiechu i radości. Dziękujemy organizatorom kuligu oraz rodzicom, którzy pomogli nam zapewnić dzieciom bezpieczny przejazd.

01smerfykulig1

01smerfykulig1.jpg2

01smerfykulig3

 

 


ZIMA, ZIMA, ZIMA,

PADA, PADA ŚNIEG...

blog ra 802340 1568719 tr nadap134900413710230

...a SMERFY zimy się nie boją. Na zewnątrz wymarzona pogoda do zimowych szaleństw na śniegu. Wprawdzie nie udało nam się ulepić bałwana, ale za to bitwa na śnieżki zaliczona.  

01zabawy na śniegu smerfy1

01zabawy na śniegu smerfy2

01zabawy na śniegu smerfy3

01zabawy na śniegu smerfy4

 

 


 

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia rozmawialiśmy o tradycjach wigilijnych. Wspólnie kolędowaliśmy, składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Odwiedziliśmy każdą przedszkolną grupę oraz pracowników naszego przedszkola wręczając im świąteczne upominki i składając życzenia.

01wigiliasmerfy2

01wigiliasmerfy1

 

Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia

oraz pomyślności i sukcesów w Nowym 2019 Roku

życzą SMERFY

 


SPOTKANIE Z PANIĄ IRENĄ - JORDANOWSKĄ GAWĘDZIARKĄ

01smerfy2018stopa

 

 

 


ŚWIĘTA TUŻ TUŻ

Smerfy spedziły dziś dzień na pieczeniu smerfastycznych pierniczków.  Każdy maluszek miał swój wkład w przygotowanie ciasteczek: dzieci dodawały składniki, wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka, ozdabiały je no i oczywiście zajadały ze smakiem.

Serdecznie dziękujemy naszym kochanym Paniom kucharkom za upieczenie pierniczków.

1 pieczenie pierników smerfy1

1 pieczenie pierników smerfy2

1 pieczenie pierników smerfy3

 


HURRA!!! ŚW. MIKOŁAJ W NASZYM PRZEDSZKOLU!!!

Z samego rana, zaraz po śniadaniu usłyszeliśmy dżwięk dzwonków. Zaciekawieni wyjrzeliśmy przez okno, a tam naszym oczom ukazał się Św. Mikołaj w asyście aniołków, który przyjechał do nas z prezentami. Dziękujemy Św. Mikołajowi oraz wszystkim jego pomocnikom za piękne prezenty oraz smerfastycznie spędzony czas.

1smerfymikołaj1

1smerfymikołaj2

1smerfymikołaj3.

 

 


 LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA JUŻ "NAPISANE"!!!

Każdy smerf narysował to co chciałby dostać w prezencie. Teraz tylko pozostaje nam czekać, aż listy dotrą do Św. Mikołaja, a on dotrze do naszego przedszkola.

1listodomikołaja1

1listodomikołaja2

1listodomikołaja3

 


ZABAWA ANDRZEJKOWA - 30.11.2018

Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji , magii oraz wróżb. Dzieci przyszły do przedszkola przebrane za księżniczki, czarownice, strażaków, żołnierzy, wróżki, motylki, królów itp.  Wróżyliśmy z wosku. Próbowaliśmy również przewidzieć jaki zawód będzie miał w przyszłości każdy ze smerfów. Przebijając balony, które skrywały wróżby dowiedzieliśmy się co przyniesie smerfom los w najbliższej przyszłości.

1andrzejkismerfy1

1andrzejkismerfy2

1andrzejkismerfy3

1andrzejkismerfy4

1andrzejkismerfy5

1andrzejkismerfy6

1andrzejkismerfy7

 

 


 

WIZYTA FRYZJERA

Dzisiaj odwiedziła nas fryzjerka - Pani Agnieszka Pająk wraz z dwiema uczennicami - Kasią i Karoliną, które czesały wszystkie chętne dzieci. Dziewczynkom w mgnieniu oka zaplatały fantazyjne warkocze dodatkowo ozdabiając je błyszczącymi naklejkami. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość modelowania fryzur na manekinach.

Serdecznie dziękujemy!

01smerfy2018fryzjer


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Od dzisiaj wszystkie smerfy są już pełnoprawnymi przedszkolakami. Po występie artystycznym, dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor złożyła dzieciom gratulacje i każdego z nich pasowała na przedszkolaka korzystając z pomocy Klakiera, który przybijał dzieciom piątki. Każdy Smerf otrzymał upominek, jednak największe emocje wzbudził tort, na którym oczywiście nie zabrakło smerfnych elementów. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej ważnej dla wszystkich Smerfów uroczystości: Rodzicom z Komitetu Rodzicielskiego, Pani Dyrektor a przede wszystkim dzieciom, którym należą się ogromne brawa za odwagę i piękny występ.

01smerfy2018pasowanie1

01smerfy2018pasowanie2


 

 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Odwiedziły nas dzisiaj dwa roztańczone misie, które porwały dzieci do wspaniałej zabawy. Dziękujemy Paniom Justynkom za urozmaicenie tego dnia.

1smerdy pluszowy miś 1


 

 

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM - PANEM LESZKIEM NOGAJEM

01smerfy spotkanie z leśniczym

 


SPOTKANIE Z WETERYNARZEM - PANEM T. NOGAJEM

SMERFY ŁAPKI ZWIERZZĄT

01smerfy2018weterynarz3

01smerfy2018weterynarz1

01smerfy2018weterynarz2


WIDOWISKO MUZYCZNE "PRZYBYLI UŁANI POD OKIENKO"

01smerfy2018widowissko 

 


flaga

UROCZYSTA AKADEMIA

Z OKAZJI 100 ROCZNICY

ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Wszystkie grupy uczciły to święto wspólnym występem artystycznym, a punktualnie o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy hymn Polski stojąc na baczność z dumnie podniesionymi głowami.

smerfy2018 akademia 11.11


 BAJKA "O NIEGRZECZNYM FILIPKU" 

smerfy 2018 bajdurka1


 

 

ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

smerfy2018placzabaw1

smerfy2018placzabaw2

smerfy2018placzabaw3


W tym tygodniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie. Poznawaliśmy niektóre znaki drogowe, rozmawialiśmy o tym, jaki mają kolor, kształt i symbol. Dowiedzieliśmy się, że przechodzimy przez jezdnię na przejściu dla pieszych – zebrze, że przez przejściem trzeba się rozejrzeć, na czerwonym świetle trzeba stać, a na zielonym można przejść przez ulicę. Rozmawialiśmy o tym kim jest i co robi policjant. 

Każdy smerf już wie jak dbać o bezpieczeństwo.

smerfy 2018 1 DZIEŃ ZIEMNIAKA - POWITANIE JESIENI

smerfy 2018 dzień ziemniaka 1

smerfy 2018 dzień ziemniaka 2

smerfy 2018 dzień ziemniaka 3

smerfy 2018 dzień ziemniaka 4

smerfy 2018 dzień ziemniaka 5


 SPOTKANIE Z POLICJANTEM

1smerfy 2018 spotkanie z policjantem


DZISIAJ ODWIEDZIŁA NAS NASZA JORDANOWSKA GAWĘDZIARKA - PANI IRENA STOPA

1SMERFY2018 IRENA STOPA