Ramowy rozkład dnia w  naszym przedszkolu

Praca z dziećmi przebiega w zależności od organizacji pracy grupy, jak również od warunków atmosferycznych, w sali bądź na powietrzu.

Realizacja podstawy programowej odbywa się w godz. 7.30-12.30

Tak spędzamy czas w przedszkolu:

6.30-7.45

Codziennie rano z uśmiechniętą minką przychodzimy do przedszkola, żegnamy się z mamą lub tatą, witamy się z panią, z koleżankami i kolegami.

Bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań, rysujemy, podejmujemy zabawy konstrukcyjno-manipulacyjne, tematyczne.

Zawsze pamiętamy, aby zostawić po sobie porządek…!

9.00-9.30

Jemy śniadanie. Siedzimy grzecznie-nie rozmawiamy, kulturalnie spożywamy śniadanie. Po zjedzonym śniadanku, dziękujemy za pyszny posiłek i myjemy ząbki.

9.30-10.30

Odbywają się zajęcia zorganizowane, według planów w oparciu o podstawę programową. Uczestniczymy w zajęciach : malujemy, lepimy, liczymy, rysujemy, wycinamy, śpiewamy, tańczymy. Bierzemy udział w przeróżnych zabawach konstrukcyjnych, badawczych, gimnastycznych, uczymy się wierszy, ładnie opowiadać, czasami zapraszamy gości ZAWSZE milutko witanych w naszym kochanym przedszkolu

A ponadto:

…bawimy się jako mali twórcy dzieł plastycznych, uczymy się wierszy, słuchamy bajek i opowiadań. Stajemy się aktorami naszego wyjątkowego Teatru.

I nareszcie!

Wychodzimy do ogródka przedszkolnego, obserwujemy przyrodę, prowadzimy zabawy badawcze, uczestniczymy w wycieczkach i spacerach, bawimy się na placu zabaw.Te chwile w przedszkolu wręcz uwielbiamy!!!!

11.45-12.00

Przygotowujemy się do obiadu, porządkujemy salę, odkładamy zabawki,wykonujemy czynności samoobsługowe i higieniczne w toalecie.

12.00-12.30

Jemy pyszny obiadek. Wielkie brawa dla Pań Kucharek!!!

12.30-13.30

Odpoczywamy po obiedzie

Słuchając spokojnej muzyki lub czytanych bajek odpoczywamy…Albo smacznie śpimy na naszych leżaczkach(maluszki)

Uczestniczymy w zabawach z kolegami i koleżankami wg własnych pomysłów i zainteresowań, utrwalamy wiadomości zdobyte na zajęciach, słuchamy bajek , uczestniczymy w zajęciach rozwijających aktywność twórczą i ekspresję…

13.50-14.00

Przygotowujemy się do podwieczorku.

14.00-14.30

Zjadamy podwieczorek. Pychotka!

14.30-16.30

Uczestniczymy w zabawach ruchowych, bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań, rozmawiamy z naszą panią o tym jak minął dzień w przedszkolu albo bawimy się na placu zabaw, możemy iść już do domu.

16.30  Drzwi do przedszkola już zamykamy…Do zobaczenia do jutra , przedszkolaki!!!